Niezwykle ciężkim zadaniem jest wybór idealnej kurtki zimowej damskiej. Kurtka powinna być nieprzemakalna, a do tego wygodna oraz ciepła. Najlepiej, jeśli jest wyposażona w kaptur, który chroni nas przed deszczem oraz wiatrem.
Wybór damskiej kurtki
W tym artykule wyjaśnimy, jak wybrać kurtkę z kapturem damską, która sprawdzi się w każdych warunkach. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że kurtka może być wygodna i wyglądać naprawdę stylowo. Absolutne must have w szafie to porządna kurtka zimowa. Dobra wentylacja oraz utrzymanie ciepła to najważniejsze zadania kurtek zimowych. Niektóre kobiety lubią w ciężkich warunkach poruszać się pieszo. To właśnie dla takich osób stworzone są kurtki z kapturem. Jeśli chcesz mieć pewność, że kurtka będzie wysokiej jakości to niestety musisz dołożyć trochę gotówki. Przynajmniej kilka sezonów może posłużyć kurtka od renomowanego producenta. Jest to lepsza opcja, niż nowa kurtka co roku. Nawet najbardziej wymagające klientki powinny być zadowolone, ponieważ wybór kurtek damskich z kapturem jest bardzo obszerny. Warto dokładnie przestudiować metkę, jeśli szukasz materiałów wysokojakościowych. Wszystkie kluczowe informacje na temat produktu są przeważnie zamieszczone na metce. Ważną rolę odgrywa również materiał, z którego wykonana jest kurtka. Najpopularniejszy materiał to bez wątpienia poliester. Poliester jest nie tylko tani, ale także wodoodporny oraz sztuczny. Wśród największych zalet kurtek wyprodukowanych z poliestru można wymienić właśnie cenę. Ten materiał niestety nie pozwala skórze oddychać, mimo że bardzo dobrze zatrzymuje ciepło. Warto dodać, że włókna poliamidowe oraz akrylowe także stosowane są w procesie produkcji. Właściwości wyżej wymienionych tworzyw sztucznych są bardzo zbliżone do poliestru. Z reguły większość kurtek zimowych produkowanych jest z bawełny. Przeważnie bawełna stanowi domieszkę. Zaletą bawełny jest fakt, że nie podrażnia skóry i pozwala jej normalnie oddychać. Kurtka jest bardzo przyjemna w dotyku, jeśli zostały użyte syntetyki z domieszką bawełny. Trzeba jednak pamiętać, że taka odzież bardzo szybko się gniecie. Wiskoza to syntetyczny zamiennik bawełny. Jeśli chodzi o właściwości to są bardzo podobne do bawełny. Należy pamiętać, że kurtki damskie z kapturem produkowane są także z futra. Z reguły większą popularnością cieszy się sztuczne futro, ponieważ jest tańsze. Z królików oraz norek wykonuje się klasyczne futerka. Mieszanki syntetyku z prawdziwym futrem także są bardzo popularne. W trzymaniu ciepła widać znaczącą różnicę między naturalnym a sztucznym futrem. Najlepiej zakupić kurtkę w sprawdzonym i renomowanym sklepie odzieżowym, który wiele lat działa na rynku i cieszy się dobrą opinią. Wtedy można być zupełnie spokojnym o jakość kurtki. Kurtki sportowe produkowane są zazwyczaj z nylonu, czyli bardzo wytrzymałego materiału.
Zalety kurtek z kapturem
Kurtki z nylonu są niezwykle trwałe, dlatego mogą bez problemu służyć nawet kilka lat. Godnym polecenia materiałem na kurtki zimowe jest też wełna. Wełna jest naturalnym materiałem, więc skóra może normalnie oddychać. Na mrozy najlepiej nadają się kurtki wełniane. Nawet 20% dodatku wełny sprawi, że kurtka będzie zdecydowanie cieplejsza. Trzeba jasno podkreślić, że podstawą jest warstwa wierzchnia w kurtce. To ta warstwa ma największy wpływ na ogólny wygląd kurtki. Od warstwy wierzchniej zależy też sposób układania się kurtki. Najważniejszym zadaniem kurtki zimowej jest bez wątpienia utrzymywanie ciepła, ale nie można zapomnieć o zatrzymywaniu wilgoci. Pierwszym krokiem powinien być wybór rodzaju wypełnienia. Pierze i puch to tak zwane naturalne wypełnienie. Naturalne wypełnienie zapewnia dobrą cyrkulację powietrza i dłużej trzyma ciepło. Cena takiego wypełnienia nie należy do najniższych, więc można powiedzieć, że to jest mały minus. Wypełnienie syntetyczne jest polecane osobom uczulonym. Przy wyborze płaszcza lub kurtki trzeba też zwrócić uwagę na rozmiar. Zakup odzieży większej o rozmiar jest częstą opcją w przypadku osób szybko marznących. Najważniejsze to nie nosić zbyt małych ubrań, ponieważ sylwetka wydaje się wtedy szersza.