postheadericon Rodzaje rolek męskich

Jazda na rolkach cieszy się wśród panów co raz większą popularnością – głównie dzięki modzie na aktywne spędzanie wolnego czasu. Jednak zakup odpowiedniego sprzętu bywa niezwykle problematyczny; w ofertach producentów można znaleźć mnóstwo typów rolek męskich. Czym się od siebie różnią?

Rolki męskie – czym się różnią

Rolki przeznaczone dla mężczyzn są zróżnicowane przede wszystkim pod względami technicznymi – w kwestii średnicy kółek, ogólnej konstrukcji i stylu jazdy użytkownika. Dla amatorów bardziej odpowiednie będą modele o średnicy kółek i łożyskach dostosowanych do raczej spokojnej jazdy po płaskim terenie – są to tak zwane rolki rekreacyjne. Z kolei entuzjastom skateparków czy szaleństwa po leśnych wybojach nie będą one wystarczające. Z myślą o nich stworzono zupełni inny sprzęt, który umożliwia jazdę w dużo gorszych warunkach niż pozwalają na to miejskie chodniki.

Rolki agresywe

Rolki agresywne są przeznaczone przede wszystkim dla mężczyzn lubiących wyczyny w skateparkach, na murkach czy poręczach. Charakteryzują się małymi kółkami o dość wysokiej twardości oraz sztywnym butem, który dobrze zabezpiecza staw skokowy przed ewentualnym skręceniem.

 

Rolki terenowe

Jak sama nazwa wskazuje, rolki terenowe są stworzone z myślą o jeździe po nierównościach – na przykład w lesie czy kamienistych drogach. Tym co je wyróżnia spośród innych modeli są dwa duże pompowane koła, dzięki którym możliwe jest utrzymanie równowagi podczas pokonywania przeszkód.

Comments are closed.