postheadericon Męskie koszulki słowiańskie – co warto wiedzieć przed zakupem

Na rodzimym rynku pojawia się coraz więcej męskiej odzieży słowiańskiej lub jak kto woli odzieży z motywami słowiańskimi. Poza typowymi koszulami, przypominającymi te, które noszone były w czasach sprzed powstania państwa Polskiego, zauważamy coraz większą popularność wśród takich produktów jak np: męskie koszulki słowiańskie, które jedynie nadrukiem, a nie krojem mają nawiązywać do tamtych czasów.

W wielu popularnych portalach internetowych, czy też sklepach możemy kupić koszulki z symbolem Welesa, kołowrotu, Peruna przedstawionego w formie osobowej, jak i symbolu. Zyskują też na popularności koszulki damskie z symbolem lunuli, znakiem kobiecości i płodności, który działał jak amulet i miał zapewnić szczęście w związku. Wraz z rosnącą popularnością koszulek słowiańskich, rośnie ilość ofert producentów, od których możemy je nabyć.

Co warto wiedzieć o koszulce? Jak wybrać dobrą jakość?

Bardzo ważne jest to, że wielu producentów wykonujących nadruki na odzieży korzysta z mniej lub bardziej sprawdzonych koszulek reklamowych znanych większości marek, których jednak tutaj nie będziemy wymieniać.
Zdecydowanie bardziej warto postawić na koszulki szyte przez rodzimych producentów. Dlaczego? Dlatego, że po pierwsze koszulka z Chin, na której wykonywany jest nadruk + właśnie koszt nadruku to dla producenta cena z reguły od 9 do 12 zł. Oczywiście nie możemy mówić tu o unikalnej jakości, ale cena może przyciągnąć. Dla porównania sama usługa szycia koszulki na naszym rynku to koszt od 8 zł. wzwyż, do tego dochodzi materiał na koszulkę + wykonanie nadruku. Tak za jakość trzeba zapłacić. Kupując produkt, który został uszyty w Polsce musimy wiedzieć, że sprzedawca zapłacił dwukrotnie większą kwotę za samą usługę szycia i materiał niż sprzedawca, który wykonał to na odzieży importowanej.

Męskie koszulki słowiańskie

Na co warto zwrócić uwagę jeśli już zdecydujemy się na zakup:

  •  polski producent,
  •  gramatura koszulki, czyli jej grubość 190 g/m i wyższa,
  •  warto zwrócić uwagę czy koszulka ma taśmę wzmacniającą na karku, tzw. lamówkę,
  •  dokładnie sprawdzajcie tabelę rozmiarów, każdy producent ma swoją tabelę. Kupując produkt polski wysokiej jakości możemy mieć pewność, że rozmiar jest powtarzalny i odszywany zawsze z tych samych wykrojów.

Te parę prostych porad powinno pomóc wam przed ewentualnym zakupem męskiej odzieży słowiańskiej (https://www.fightershop.com.pl/m244-slavic-division).

Comments are closed.