Majtki poporodowe – czy trzeba je kupić i jakie wybrać?

kobieta-w-ciazy

Macica po porodzie intensywnie oczyszcza się, co wiąże się z dużym krwawieniem. W szpitalach kobiety otrzymują po porodzie specjalne podkłady poporodowe. Dodatkowo przydadzą się również majtki poporodowe, które każda młoda mama musi już kupić sama.

Po co kupować majtki poporodowe?

Tak naprawdę po porodzie najlepiej byłoby nie nosić żadnej bielizny. Aby rana prawidłowo się goiła, musi mieć dostęp do powietrza. Klasyczne majtki mocno ograniczają ten dostęp. Majtki poporodowe siateczkowe są skonstruowane w taki sposób, by zapewnić maksymalną przewiewność, a jednocześnie komfort podczas używania podkładów poporodowych. Majtki nie mogą uciskać szwów i rany poporodowej. Powinny być one na tyle obcisłe, by utrzymać ciężki podkład poporodowy, a jednocześnie na tyle luźne, by nie uciskać ran. Takie właśnie funkcje mają specjalne majtki jednorazowe do porodu.

Jednorazowe majtki poporodowe

Majtki jednorazowe to najpraktyczniejsze rozwiązanie. Przede wszystkim śmiało można wyrzucić je od razu po zużyciu, nie są drogie, każda kobieta może bez problemu zaopatrzyć się w kilka par. Po porodzie najlepiej leżeć na samym podkładzie, ale majtki doskonale sprawdzą się, gdy mama będzie chciała wstać do swojego maleństwa, czy też po prostu skorzystać z łazienki. Jednorazowe majtki poporodowe najlepiej sprawdzają się podczas kilku pierwszych dni spędzonych w szpitalu. Zapewniają one największą przepuszczalność powietrza, dzięki czemu rana ma szansę szybko się zagoić. Ciało po porodzie jest zazwyczaj obolałe i mocno opuchnięte, więc wybierając rozmiar bielizny poporodowej trzeba o tej kwestii pamiętać. Najlepiej wybrać majtki o rozmiar większe.