postheadericon Koszulka „I speak polish” – idea

Koszulka, to dość specyficzna forma ubioru. Możemy na niej przedstawić wszystko, co tylko chcemy. Należy również pamiętać, że w ten sposób pokazujemy, co myślimy na dany temat, utożsamiając się z danym projektem czy pomysłem. Jak na tym tle wygląda koszulka „I speak polish” z Koszulkowo.com i jaka jest idea jej powstania?


Promocja to nie wszystko

Myliłby się ten, kto uważa, że tego typu koszulki mają promować nasz kraj. Promocja własnej ojczyzny, to pojęcie zbyt ogólne. Można promować własną kulturę, język albo też znane osoby związane z danym krajem. Co więc promują koszulki „I speak polish”?

Język – to podstawa!

Nasz język, jest przez wielu obcokrajowców uważany jako bardzo trudny. Niektórzy nawet umieszczają go w tej skali zaraz za chińskim, który jak wiadomo, składa się z „płotków i znaczków”. Dlatego koszulka „I speak polish”, to doskonały pomysł by wypromować nasz polski język. W jaki sposób? Chociażby mówiąc wszystkim o tym, że jest to język wielkiego kraju, który wydał na świat wielu wielkich ludzi.

Kupując koszulki „I speak polish”, w jakiś sposób włączamy się do tej promocji. Być może w ten sposób, przyczynimy się do tego, że nasz język zostanie rozpowszechniony wśród obcokrajowców? Przecież język polski może jest i trudny, ale jest przede wszystkim piękny.

Pomysły takie jak koszulka „I speak polish”, z pewnością nie zmuszą obcokrajowców do uczenia się języka polskiego. Niemniej i tak będą one skutecznie promować nasz kraj i sprawiać, że będziemy z niego dumni.

 

Comments are closed.