Jaka powinna być bielizna ślubna?

Piękna bielizna pod suknią ślubną jest co najmniej tak samo ważna jak ta jedna wyjątkowa suknia w życiu kobiety. Jeśli nie jest odpowiednio dopasowana, panna młoda nie może czuć się komfortowo w dniu ślubu. Czy to prosty gorsecik ślubny, czy seksowne pończochy z podwiązką – istnieje wiele wspaniałych opcji bielizny ślubnej i jedna z nich na pewno będzie idealnie pasować do Ciebie.

Jak znaleźć odpowiedni biustonosz do sukienki?

Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o biustonosz, bo o ile majtki, podwiązki itp. są w klasycznej sukni ślubnej i tak zazwyczaj niewidoczne, a więc można je dobrać stosunkowo swobodnie, o tyle biustonosz musi dyskretnie zniknąć pod topem. Wiele sukien  ślubnych jest więc obecnie noszonych bez stanika. Nie zawsze jednak jest to możliwe lub wygodne, zwłaszcza przy większych piersiach. W końcu biustonosz powinien też zapewnić podtrzymanie i ewentualnie nadać bieliźnie ładny kształt.

Dlatego po wyborze sukni poświęć wystarczająco dużo czasu na znalezienie idealnego stanika. Najlepiej zrobić to w następujący sposób. Zrób kilka zdjęć sukni ślubnej z różnych perspektyw – uważaj jednak, by nie wpadły w ręce pana młodego i nie zepsuły niespodzianki! Mając te zdjęcia, masz teraz dwie możliwości: Albo zamawiasz różne modele biustonoszy online, które mogłyby pasować do kształtu sukienki i które Ci się podobają. Możesz też udać się do sklepu z bielizną i uzyskać fachową poradę.

Tak czy inaczej, zanim zdecydujesz się na dany model, musisz przymierzyć biustonosze. Jeśli jest niewygodny lub nie tworzy pożądanego efektu dla pięknego dekoltu, będziesz czuła się niekomfortowo na przyjęciu weselnym. Kiedy już zdecydujesz się na biustonosz, powinnaś jak najszybciej przymierzyć go do swojej sukni – przynajmniej na tyle wcześnie, abyś mogła go w razie potrzeby zwrócić.

Teraz sprawdź, że naprawdę jest niewidoczny i że działa z suknią ślubną, aby stworzyć wygląd, który chcesz. Zabierz go też na każdą przymiarkę, bo w zależności od stanika, rozmiar lub kształt piersi może być inny. Jeśli więc chcemy, aby sukienka była idealnie dopasowana, najlepiej zlecić jej uszycie bezpośrednio do naszej sylwetki wraz z wybranym biustonoszem.

Możesz też skorzystać z okazji i przymierzyć kilka modeli, jeśli nadal jesteś niezdecydowany. Gdy już zdecydujemy się na stanik, najlepiej założyć go kilka razy na kilka godzin przed ślubem – by sprawdzić, czy gdzieś nie szczypie. Do biustonosza należy dopasować kolorystycznie majtki.

Nie zapomnij o podwiązce

bielizna ślubna

Przy zakupie bielizny ślubnej nie należy zapominać o podwiązce. Jest to tradycyjnie część stroju panny młodej i może być utrzymany w zwykłej bieli lub noszony w kolorze jasnoniebieskim, czarnym lub czerwonym jako mały przyciągający wzrok na udzie.

Zwyczaj mówi, że przynosi on szczęście parze ślubnej – dlatego też pan młody lubił kiedyś prezentować akcesorium następnego dnia rano. Obecnie jednak panny młode chętnie wrzucają podwiązkę również na wieczór kawalerski. Kto ją złapie, ten podobno wchodzi w kolejne małżeństwo. Oczywiście chcesz być najpiękniejsza na swoim ślubie.

Z tego powodu naturalnie dopasujesz każdy szczegół w swoim ślubnym stroju. Nawet w szczycie lata gołe nogi nie wyglądają zbyt dobrze pod suknią ślubną. Tylko szelki lub pończochy tak naprawdę pokazują długie nogi panny młodej. Szczególnie delikatne jedwabne pończochy z szerokim pasem koronki emanują szlachetną aurą. Niezależnie od tego, jaki typ leginsów wybierzesz, pończochy czy szelki, upewnij się, że nie są one zbyt zwarte.

W zależności od stylu sukni ślubnej nie muszą to być tylko pończochy w kolorze skóry lub białe; koronkowe Kiedy kupujesz bieliznę ślubną, nie chodzi tylko o to, aby wyglądać z klasą i szykiem. Musisz też czuć się komfortowo, bo w końcu w bieliźnie będziesz miała na sobie cały dzień podczas przyjęcia weselnego. Jeśli gryzie i szczypie, to tak naprawdę nie ma wtedy większego sensu, jeśli bielizna ślubna wygląda świetnie.