postheadericon Jak wybrać modne rajstopy?

Warto pomyśleć o zakupie modnych rajstop, ponieważ mogą one pomóc w odświeżeniu garderoby. W tym sezonie modne są rajstopy damskie w printy, kabaretki oraz rajstopy brokatowe.

Modele topowe

Seksowne rajstopy damskie we wzorki, będą pasowały do ciemnej, gładkiej sukienki lub spódnicy. Na topie są drobne wzorki, takie jak kropki, serduszka, gwiazdki i wzorki kwiatowe. Takie modele mogą wizualnie wyszczuplać i wydłużać nogi, pod warunkiem, że będą one przebiegały pionowo. Inny, modny bardzo wzór, to rajstopy w romby.

W tym sezonie nosi się rajstopy kabaretki z mniejszymi oczkami. Można je nosić o każdej porze dnia w połączeniu z nieco cięższymi butami. Takie połączenie jest mniej frywolne, nawet z minispódniczką.

Rajstopy kabaretki można też nosić ze szpilkami, ale spódniczka powinna sięgać za kolano.

Na wieczorne spotkanie można pomyśleć o założeniu rajstop brokatowych, w kolorze srebrnym lub złotym. Takie rajstopy podkreślają kształt nóg.

Jak dobrać odpowiedni model rajstop?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na pewne parametry rajstop. Jest to rozmiar, grubość i kolor.

Rozmiar rajstop można ustalić, korzystając z odpowiedniego kalkulatora. Grubość oznaczona jest symbolem DEN. Jeśli mają to być rajstopy grube, mocno kryjące, to symbol DEN powinien być wysoki. DEN o wartości 6-8, to rajstopy bardzo cienkie, delikatne, które mają za zadanie wyrównać koloryt skóry. Rajstopy cieliste dobiera się do karnacji skóry. Duży kontrast nie jest wskazany, ponieważ wygląda to nienaturalnie. Będą one odpowiednie na pierwsze dni wiosny. Ciemniejsze o 1-2 tony, mogą imitować delikatną opaleniznę.

Comments are closed.