postheadericon Jak nosić męskie kamizelki?

Kamizelki męskie ostatnimi czasy powoli wracają do łask. Lata, kiedy były uważane przez mężczyzn, zwłaszcza tych młodych, za relikt przeszłości, minęły bezpowrotnie.

Rodzaje męskich kamizelek

Garnitury trzyczęściowe, składające się ze spodni, marynarki i kamizelki właśnie, nie są już ostatnio w modzie. Jedyny ubiór formalny, który wymaga założenia tej części garderoby, to frak lub smoking. Na szczęście kamizelka idealnie pasuje nie tylko do formalnych stylizacji i równie dobrze odnajdzie się w towarzystwie dżinsów czy gładkiego golfa. Kamizelki męskie występują w wielu wariantach i formach. Są to dwurzędowe – bardziej formalne kamizelki, czy też codzienne – nieco luźniejsze i z jednym rzędem guzików.

Jak nosić męską kamizelkę?

Należy pamiętać, że jest to element garderoby dopasowany do figury, dlatego nie poleca się noszenia zbyt dużych kamizelek, które mogą zniekształcić sylwetkę. Dobrze dopasowana kamizelka przylega do ciała, podkreślając wszystkie atuty sylwetki.

Kamizelka męska z dstreet.pl powinna być na tyle długa, by nie wystawała spod niej koszula. Jeśli nie decydujemy się na włożenie do niej marynarki, dobrze jest rękawy koszuli nieco podwinąć, nadając całej stylizacji lekko nieformalnego charakteru. Zresztą, koszula wcale nie jest jedynym właściwym wyborem do włożenia pod kamizelkę – świetnie nada się też gładki golf, czy t-shirt.

Comments are closed.