Jak dobierać kurtkę męską?

Odpowiednio dobrana kurtka męska stanowi świetną wizytówkę każdego pana. Spore znaczenie w doborze ubrania ma sylwetka mężczyzny. Niektóre kurtki pozwalają zakryć pewne mankamenty ciała. Warto dowiedzieć się, na co zwracać uwagę w czasie kupna kurtki.

Dobranie kurtki do sylwetki

Najważniejszym założeniem, jakim powinien kierować się mężczyzna, jest przede wszystkim dobranie kurtki do swojego typu sylwetki. Oczywiste jest to, że to samo okrycie wierzchnie może inaczej prezentować się na różnych męskich typach sylwetki. Dlatego w czasie kupna kurtki trzeba dobierać ją do rodzaju swojego ciała. Wiele osób nie wie, jak dobiera się strój dla sylwetki o typie ołówka. Taka figura cechuje się głównie szczupłą budową ciała, a nawet bardzo chudą. Panowie o takim typie ciała są przeważnie wysocy, a ich proporcje ciała są równomiernie rozłożone. Mężczyźni mający sylwetkę ołówka mogą sobie pozwolić na praktycznie wszystko. Powinni jednak pamiętać o tym, żeby nie wybierać takich strojów, które będą dodatkowo wydłużały ciało. Co istotne, poprzez kurtkę można optycznie poszerzyć ramiona, a jest to cel wielu panów. Najlepiej jest wtedy, kiedy mężczyźni mający sylwetkę ołówka zakładają na siebie parę warstw odzieży. Najlepszą kurtką dla takich panów jest model szeroki. Można postawić na płaszcze, jak i dwurzędowe marynarki. Dobrym pomysłem będzie też kupno kurtki pikowanej zapewniającej świetny kamuflaż.

Kurtka męska

Jeżeli dobiera się kurtkę męską do sylwetki gruszki, trzeba pamiętać o tym, żeby wybierać takie kroje, które będą miały szersze ramiona, a także klapy. Ich zadaniem jest optyczne zrównoważenie szerokości ramion z resztą ciała, a zwłaszcza z talią. W takim przypadku lepiej unikać wzorzystych kurtek. Lepiej też nie kupować modelu opinającego się na brzuchu. Natomiast w przypadku sylwetki jabłka najlepiej pasują dłuższe kurtki, które optycznie wydłużą sylwetkę. Co więcej, powinny pomóc też stonowane kolory oraz spokojne, niezbyt wyraziste desenie. Takich kurtek na rynku jest dużo. Dostępne są w wielu sklepach internetowych oraz stacjonarnych w relatywnie niskiej cenie. Kurtki męskie najlepiej kupować od renomowanych producentów np. na tej stronie: https://dstreet.pl/kurtki-meskie, gdyż ich jakość jest bardzo istotna. Kurtka ma posłużyć przez więcej niż jeden sezon, dlatego powinna zostać zrobiona z wytrzymałego materiału.

Dobranie kurtki pod typ sylwetki

Trójkąt to typ męskiej sylwetki przez wielu ludzi traktowany jako ideał. Cechuje się atletyczną budową, szerokim torsem i ramionami. Do tego dolicza się dość wąskie biodra, a także zgrabne ręce oraz nogi. Przeważnie tak zbudowani są sportowcy, a ponadto osoby regularnie przeprowadzający trening siłowy. W takim przypadku bardzo istotne jest to, żeby takiej sylwetki nie zdeformować, co niestety jest powszechnym błędem. Do takiego typu ciała warto zakupić kurtkę, która podkreśli ramiona. Trzeba też unikać wszystkiego, co może je zbytnio poszerzyć. Mowa tutaj między innymi o zbyt dużych wzorach bądź pasach na kurtce. W przypadku sylwetki trójkąta można pozwolić sobie na praktycznie wszystkie modowe eksperymenty. Warto zaznaczyć, że bardzo dużo dostępnych w sklepach odzieżowych kurtek na wiosnę można określić jako przejściowe. Jest tak przez parę charakterystycznych cech. Przede wszystkim kurtki przejściowe gwarantują pełną swobodę ruchów. Co więcej, zabezpieczają przed wiatrem oraz są wodoodporne. Kurtka przejściowa wyróżnia się również tym, że jest lekka, a ponadto daje sporo ciepła. Co istotne, po założeniu zajmuje mało miejsca. Można bez problemu zmieścić ją w plecaku bądź torbie. Najczęściej kurtki przejściowe wyposażone są w kieszenie oraz kaptur. Jeżeli mowa o męskiej sylwetce, tak samo, jak w przypadku pań, możliwe jest wyróżnienie ich kilku. Każdy typ figury u mężczyzny cechuje się czymś szczególnym. Warto zaznaczyć, że w przyrodzie ciężko znaleźć mężczyzn, którzy w pełni odpowiadają konkretnym typom figury. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wybór właściwej kurtki w wielu przypadkach znacząco podnosi walory wyglądu każdego pana, co jest bardzo istotne.