postheadericon Idealny strój do MMA

Teoretycznie ćwiczyć można we wszystkim. O wiele przyjemniej robi się to jednak w stroju wygodnym i idealnie dopasowanym do konkretnej aktywności fizycznej. Jaki zestaw ubrań sprawdzi się zatem w MMA?

 

Perfekcyjne dopasowanie

Strój do MMA powinien przede wszystkim przylegać do ciała osoby ćwiczącej. Musi stać się niemalże jej drugą skórą i nie może w żaden sposób motać się między nogami czy rękami. Rashguardy firmy Venum tylko z FighterShop są idealnym przykładem takiej odzieży. Posiadają długi rękaw, a mimo tego nawet w minimalnym stopniu nie krępują ruchów, pozwalając na wykonanie ćwiczeń i w pozycji stojącej, i w parterze. Wykonuje się je z materiałów, które spokojnie można złapać i delikatnie pociągnąć. Podczas walk często bowiem dochodzi do takich sytuacji.

 

Przepuszczalność powietrza

Sporty walki są niezwykle wymagające. Podczas takich treningów pot leje się strumieniami, jednak osobom walczącym nie powinien przeszkadzać w aktywności. Dobry strój do MMA marki Venum będzie wykonany z materiałów oddychających, zapewniających świetną cyrkulację powietrza. Skutecznie odprowadzą one wilgoć ze skóry i zapobiegną namoczeniu całego ubrania.

 

Zakazane dodatki

Istnieją też pewne zakazy dotyczące ubrań wykorzystywanych na treningach MMA. Nie powinny one zawierać żadnych metalowych dodatków (m.in. zamków lub guzików) oraz kieszeni. Z obuwia należy całkowicie zrezygnować – osoby uprawiające MMA zawsze ćwiczą na boso.

 

Comments are closed.