Figi czy stringi?

Wybór damskiej bielizny może wydawać się rzeczą wyjątkowo łatwą, bo cóż trudnego jest w wyborze majtek? Otóż, jak się okazuje, jest to wybór tylko z pozoru prosty. Majtki damskie muszą być nie tylko ładne, bo przede wszystkim muszą być wygodne. W końcu i tak przez większość czasu kobieta owe majtki ukrywa pod spodniami, sukienką czy spódnicą i mało kto (poza przykładowo lekarzem w czasie badania czy partnerem) może je oglądać.

Jedne panie stawiają na poczciwe i nadal bardzo popularne figi, inne panie zdecydowanie bardziej cenią sobie stringi. Figi ze względu na to, iż są o wiele bardziej zabudowane od stringów, dają ogromny komfort noszenia i zakrywają wszystko to, czego kobieta nie życzy sobie pokazywać (włącznie z pośladkami). Stringi z kolei wykonane są zwyczajowo z bardzo niewielkiej ilości materiału, a na ich tylną część składa się pasek schowany pomiędzy pośladkami. Dlatego też wiele pań nosząc stringi nie czuje się komfortowo.

Zarówno figi i stringi mogą być wykonane z bawełny, koronki i innych materiałów, mogą być całkowicie jednolite, gładkie lub posiadać liczne dodatki. Kobieta powinna wybrać dla siebie takie majtki, w których czuje się swobodnie, niezależnie od panującej mody i opinii koleżanek.