Figi czy stringi – jak wybrać majtki damskie?

Odpowiedź na pytanie o idealnie dobrane majtki damskie wydaje się prosta. Im lepiej są one dopasowane do figury swojej właścicielki, tym lepiej. Czy jednak oznacza to, że żadna z kobiet zainteresowanych ich zakupem, nie ma problemu z oceną tego, czy lepiej będą pasować jej figi, czy też stringi? Oczywiście, że nie mamy wcale do czynienia z problemem, który jedynie sporadycznie daje o sobie znać. Czas więc uporządkować informacje na temat idealnego wyboru.

Komu pasują figi?

Nie mając pojęcia, który typ majtek będzie im pasował, kobiety powinny skłaniać się przede wszystkim ku figom. Te damskie majtki o sportowym kroju znane są ze swojej wyjątkowej wygody. Sprawdzają się świetnie w przypadku praktycznie każdej sylwetki. Z powodzeniem można je zresztą założyć nie tylko idąc do szkoły albo pracy, ale również na eleganckie wyjście. Co więcej, te wygodne i kształtne majtki niejednokrotnie są uważane za doskonały wybór również w dniu ślubu.

Jednym ze znaków rozpoznawczych fig jest zabudowany tył. Pozwala on na delikatne podkreślenie kształtu pośladków, może jednak również ukryć pewne niedoskonałości tej części ciała. Figi to także rozwiązanie znane z tego, że świetnie przylega do ciała. Osoby nadal zastanawiające się nad tym, jak wybrać majtki damskie nie powinny mieć więc wątpliwości, co do tego, że figi są szczególnie interesującym rozwiązaniem.

A może stringi?

O stringach często mówi się jako o majtkach przeznaczonych do zadań specjalnych i rzeczywiście, trudno myśleć o nich, jako o przykładzie bielizny, która jest noszona codziennie. W pewnych okolicznościach nie ma jednak mowy o lepszym rozwiązaniu. Dzieje się tak choćby w odniesieniu do ołówkowej spódnicy, obcisłych spodni oraz białych sukienek. Stringi królują przede wszystkim latem, bo są lekkie i komfortowe.

Oczywiście, nie każdy wybór jest tak samo trafiony. Stawiając na stringi warto zwracać szczególną uwagę na ich rozmiar. Majtki za małe będą wpijać się w ciało, a noszone regularnie mogą doprowadzić do niebezpiecznych odparzeń. Jeśli jednak zwróci się uwagę na ich odpowiedni dobór, nie można będzie mówić o jakimkolwiek uczuciu dyskomfortu.