Dlaczego pilotki męskie są tak popularne?

W ostatnim czasie można wiele usłyszeć na temat pilotek, skórzanych kurtek dla mężczyzn. Informacje o nich pojawiają się na coraz większej ilości blogów związanych z modą męską. Coraz więcej mężczyzn decyduje się je zakupić i dodać do swojej szafy. Czym jednak jest pilotka? Dlaczego warto się na nią zdecydować? I jak wybrać odpowiedni model dla siebie?

Kilka słów historii

Zanim przejdziemy do tego, jak wybrać kurtkę pilotkę męską, warto przez chwilę sprawdzić jej historię oraz skupić się na zaletach tej kurtki. Jej historia sięga bowiem czasów I wojny światowej i lotnictwa, które powoli się wtedy rozwijało.

Ogólnie trzeba przyznać, że wiele wojskowych ubrań przeszło obecnie do mody cywilnej męskiej. Oryginalnie pilotki były skórzane, miały kożuch od wewnątrz. Dzięki temu mogły chronić pilota przed wiatrem i chłodem na większych wysokościach. Jednak za czasów II wojny światowej powstawały już modele, które wykonywało się z materiałów tekstylnych.

Co cechuje pilotki?

Najważniejszą cechą jest to, że jest krótsza od swojego pierwowzoru. Przeważnie sięga do pasa, gdzie znajdują się ściągacze. Są one też umieszczone na rękawach. Dzięki nim kurtka nie zsuwa się na dłonie i biodra. Oryginalna pilotka była dosyć luźna, dzisiaj za to spotyka się przeważnie bardziej obcisłe modele.

Należy też zauważyć, że jest to jeden z bardziej męskich strojów. Może podkreślić atletyczną budowę albo zamaskować pewne niedoskonałości. Dlatego może być wybierana przez każdego mężczyznę.

Dodatkowe duże kieszenie są także sporym plusem. Można w nich trzymać kilka najpotrzebniejszych rzeczy i mieć pewność, że są w pełni bezpieczne. Przeważnie spotyka się wersje na każdą porę roku. Te zimowe posiadają zwykle dodatkową podpinkę, która pozwala na zachowanie ciepła.

Jakie zalety mają pilotki?

Najważniejsza jest oczywiście wygoda. Odpowiednio dopasowany krój, ściągacze, kieszenie – to wszystko sprawia, że pilotka nie tylko dobrze się układa, ale także jest bardzo funkcjonalna. Poza tym przeważnie się nie gniecie. Oczywiście, wiele zależy od materiału, ale na skórze nie powstaną żadne widoczne zagniecenia.

Zakładanie pilotki pozwala na zachowanie nieformalnej elegancji. Zwłaszcza gdy postawimy na styl smart casual. Ale nawet w przypadku zwykłego casual można się prezentować całkiem dobrze i przyciągać uwagę płci przeciwnej.

Ogromny wybór materiałów i wzorów dostępnych w sprzedaży – https://dstreet.pl/kurtki-pilotki-meskie pozwala na dopasowanie męskiej pilotki do swoich własnych, indywidualnych potrzeb. Znajdziemy obecnie nie tylko takie wykonane ze skóry, ale także z materiałów naturalnych lub sztucznych. Są także w wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu jeszcze bardziej można je dopasować do siebie.

A na koniec warto podkreślić, że konserwacja i pranie pilotek także nie sprawia zbytnich problemów. Przeważnie wystarczy wyprać kurtkę, a potem położyć na płasko lub rozwiesić na wieszaku. Nie zawsze bowiem konieczne będzie prasowanie. Jedynie w przypadku niektórych kołnierzy warto będzie przynajmniej od czasu do czasu przeprasować go, by zachować estetyczny wygląd.

A jak wybrać pilotkę dla siebie?

Wybór nie zawsze jest prosty. Zwłaszcza gdy zobaczymy ogrom pilotek wykonanych z różnego materiału, w różnym kolorze czy fasonie. Warto jednak dobrze zastanowić się, zwłaszcza kiedy zależy nam na skórzanej pilotce.

Szycie skóry nie jest ani tanie, ani łatwe. Dlatego nie jest to opcja dla każdego. Trzeba liczyć się z większym kosztem. Jednak przy tym będziemy mieli pilotkę wykonaną z bardziej wytrzymałego materiału i jednocześnie taką, która przetrwa całe nasze życie. Nawet ślady znoszenia mogą potem dodać nam uroku.

Dawniej wykonywano kurtki ze skóry końskiej, obecnie najlepiej decydować się na bydlęcą, gdyż jest najlepsza jakościowo. Owcza najlepiej nadaje się dla kobiet, bo jest bardziej delikatna i przyjemna w dotyku. Świńskiej radzi się unikać. Jest słabej jakości i łatwo się niszczy.

Poza tym istotne jest dopasowanie kroju do własnego stylu. Nie można zapomnieć też o odpowiednim rozmiarze. Zarówno za duża, jak i za mała pilotka może sprawić, że będziemy wyglądać po prostu zabawnie.