Deuter – plecak damski ułatwiający zdobywanie szczytów

Wspinaczki już dawno przestały być domeną mężczyzn. Dzisiaj wiele kobiet również pasjonuje się wędrówkami po górskich szlakach. Aby uczestnictwo pań w wyprawach mogło przebiegać w dobrej atmosferze i nie sprawiało im zbytniego dyskomfortu, powinny zaopatrzyć się w odpowiedni ekwipunek. W tym przypadku najważniejszymi akcesoriami są wygodne i stabilne buty oraz plecak dostosowany do ich budowy ciała. Jednym z akcesoriów spełniających oczekiwania kobiet jest plecak damski Deuter.

 

Czym charakteryzuje się stworzony przez markę Deuter plecak damski?

Zaprojektowany przez firmę Deuter plecak damski wyróżnia się na tle innych tego typu produktów charakterystycznym żółtym kwiatkiem, którego w razie potrzeby można odczepić. Jednak ta ozdoba nie jest najważniejsza, gdyż tajemnica plecaka tkwi w budowie dopasowanej do damskiej fizjonomii, co sprawia, że panie z chęcią go noszą. Do jego najważniejszych cech należą:

  • krótki system nośny, który zapewnia przeniesienie ciężaru na biodra, z uwagi na to, gdyż panie zwykle mają krótkie plecy, więc noszenie przez nie plecaka w górnej części pleców powoduje bóle kręgosłupa,
  • pas biodrowy o eliptycznym kształcie, wyposażony w wewnętrzne kliny znajdujące się na wysokości kości biodrowych,
  • pasy nośne umieszczone bliżej siebie, by nie zsuwały się z wąskich kobiecych pleców, 
  • pas piersiowy niepowodujący ucisku na biust, który w dodatku można z łatwością regulować w pionie.

Oprócz tego szelki plecaka zostały od wewnątrz obszyte miękkim materiałem, co minimalizuje występowanie otarć ramion. 

deuter plecak damski

Plecaki Deuter – komfort przede wszystkim

Stworzony przez markę Deuter plecak damski (https://www.polarsport.pl/plecaki-deuter-damskie) zalicza się do grupy produktów z oznaczeniem Slime Line, które są przeznaczone dla użytkowników o drobnej budowie ciała. Firma posiada w swoim asortymencie plecaki Extra Long dla bardzo wysokich osób, a także standardowe modele dla mężczyzn. Wszystkie te produkty zostały wyposażone w autorskie systemy nośne zapewniające równomierne rozłożenie ciężaru, odpowiednią wentylację i odprowadzanie wilgoci, co gwarantuje miłośnikom górskich wędrówek wyjątkowy komfort i funkcjonalność.