Damskie flanelowe piżamy kontra koszule nocne damskie: co jest wygodniejsze

Jeśli chodzi o piżamę, każdy ma inne preferencje. Niektórzy lubią zwykły T-shirt i szorty, a inni lubią koszule nocne. Jedni lubią dwuczęściowe piżamy, a drudzy w ogóle nie noszą piżamy. Wszystko sprowadza się do tego, jak ciepło należy się ubrać i jaki materiał najlepiej pasuje do skóry. Niezależnie od tego, kiedy je nosimy, walka między flanelową piżamą a koszulami nocnymi wciąż trwa. Czy jeden jest wygodniejszy od drugiego? Istnieją argumenty za jednym i drugim. 

Dla uczucia ciepła 

Niektórzy eksperci od snu zalecają, aby temperatura w sypialni nie przekraczała 18 stopni Celsjusza. Taka temperatura może być mile widziana latem, ale niekoniecznie, kiedy wieją zimne wiatry zimą. Sama myśl o wejściu do zimnej sypialni może być nieprzyjemna Jeśli stawia się na ciepło i przytulność, warto wybrać flanelową piżamę. Są bardzo miękkie i wygodne, a ponadto ocieplają. Flanelowe koszule nocne damskie mogą być również wygodne, ale nie uwiężą powietrza wokół nóg i nie zapewniają izolacji, jak potrafią to spodnie od piżamy. Zwycięzca ciepła: piżama flanelowa.

Dla zachowania chłodu 

Niektórzy ludzie mają problemy z utrzymaniem chłodu w nocy, niezależnie od temperatury w ich pokoju. A kiedy organizm ma trudności z regulacją temperatury, może to wpłynąć na jakość ich snu. Jeśli to brzmi znajomo, warto zwróć uwagę na materiał, z którego jest wykonana koszula nocna lub piżama. Mieszanki bawełny, lnu, a nawet wełny to doskonały wybór na chłodzące piżamy, ponieważ oddychają lepiej niż niektóre materiały syntetyczne. Jeśli chodzi o to, czy koszula nocna czy flanelowe piżamy będą chłodniejsze, zwycięża koszula nocna, pod warunkiem, że jest wykonana z lnu, bawełny lub lekkiej wełny. Należy pamiętać jednak, że niektóre rodzaje flaneli mogą mieć własne właściwości chłodzące, ale nadal są cieplejsze niż lniana koszula nocna damska.