Bluza solo, czy w komplecie? Jak wybrać bluzę dresową męską?

Bluza dresowa może grać pierwsze skrzypce w codziennej, ulicznej stylizacji lub współgrać z dołem, tworząc z nim kompatybilny komplet. Jak wybrać bluzę dresową męską? Zainwestować w luźną górę niekoniecznie sprzedawaną razem ze spodniami, czy raczej postawić na cały zestaw? 

Bluza dresowa męska – bogata paleta produktów

Bluza dresowa to jedno z tych ubrań, które każdy z nas miał choć raz w swojej szafie lub regularnie nosi je na co dzień. Wygodna, zapewniająca swobodę ruchów chętnie zakładana jest przez panów podczas wykonywania różnego rodzaju aktywności fizycznych. Panie uwielbiają nosić bluzy dresowe po domu, w trakcie domowych porządków, czy krótkiego spaceru. Bluza to taki element garderoby, który wystarczy zarzucić na plecy lub przewiązać w pasie, a potem założyć na siebie, gdy zrobi się nieco chłodniej. Nic dziwnego, że obecnie półki sklepowe aż uginają się pod ciężarem najrozmaitszych modeli.

Panowie, którzy lubią proste, niewyszukane kroje, na pewno zadowolą się bluzą szarą, czarną lub w kolorze khaki. Oczywiście punktem obowiązkowym jest kaptur, ściągane mankiety i sznurek ściągający przy kapturze. Przydadzą się też kieszenie zasuwane na zamek i ewentualnie jakaś drobna ozdoba, na przykład naszywa na piersi lub logo sportowej marki, spod której wyszła bluza. 

Dla odważnych też się coś znajdzie. Obecnie dresowe bluzy wzbogacane są różnorakimi grafikami, rysunkami, przecieranymi wzorami, printami geometrycznymi lub asymetrycznymi. Takie egzemplarze przeznaczone są dla tych, którzy nie boją się eksperymentować z modą, lubią i śledzą nowości pojawiające się na rynku oraz chcą wyróżniać się z tłumu. 

Bluzy dresowe męskie nadal dzielone są na dwie kategorie: wkładane przez głowę i rozpinane. Te pierwsze najczęściej mają luźny krój, a ich przeważającym materiałem jest wełna lub dzianina bawełniana. Te drugie są zazwyczaj grubsze, cieplejsze, a dzięki zamkowi błyskawicznemu bardziej przylegają do ciała. W sezonie 2022/2023 obie kategorie będziemy mogli spotkać w sklepach.

Bluza dresowa w komplecie

Jeśli ktoś zastanawia się, jak wybrać męską bluzę dresową takich z różnych dostępnych typów: https://dstreet.pl/bluzy-dresowe-meskie, może odpowiedzieć sobie jeszcze na jedno pytanie: czy kupić ją jako osobny ciuch, czy w komplecie ze spodniami? Kompozycja, na którą składają się bluza i spodnie dresowe kupowane są z reguły w jednym celu: aby uprawiać sport. Jogging, jazda na rowerze, ćwiczenia siłowe, jazda na rolkach – żadna z tych dyscyplin nie wymaga od ćwiczącego specjalnie zaprojektowanego stroju. Wystarczy prosty dół, góra, która nie blokuje ruchów i daje pełną swobodę i gotowe! To, czy facet zdecyduje się zatem na samą bluzę (i ewentualnie dobierze do niej spodnie ze swojej szafy), czy postanowi nabyć dresowy komplet, w dużej mierze zależy od tego, w jakich okolicznościach chcę ją nosić. 

Jaki kolor bluzy dresowej dla pana?

Tutaj pole do popisu jest szersze, aniżeli kilka lat temu. Śmiało można rzec, że panowie mają teraz w sobie więcej śmiałości i odrzucają utarte schematy dotyczące kolorów swoje garderoby. Tej jesieni marki odzieżowe promują wśród męskiej klienteli, takie odcienie jak: 

– fiolet;

– błękit;

– kanarkowa żółć;

– pomarańcza;

– czerwień;

– róż;

– mięta;

– butelkowa zieleń.

Jak widzimy, powyższy zakres kolorystyczny jest dość szeroki, a panowie coraz bardziej doceniają to, że równouprawnienie płci zaczęło mocno działać także na modowym polu. Już nie tylko czerń, szarość i brąz są przeznaczone dla facetów. Mocny, kolor bluzy dresowej każdego wprawia w dobry nastrój. Poza tym każda stylizacja, w której dresowa bluza występuje w intensywnej tonacji, jest bardzo ciekawa i od razu przyciąga wzrok. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby mężczyzna lub chłopak dokonali zakupu kolorowego kompletu, w skład którego wchodzi dresowa bluza i spodnie. 

Odpowiedź na pytanie: bluza dresowa solo, czy w komplecie, nie jest jednoznaczna. Nawet bluzę pochodzącą z zestawu można przecież nosić osobno. Wszystko sprowadza się do osobistych preferencji kupującego, jego planów co do użytkowania tego rodzaju odzieży oraz zasobności portfela.